Kim jestem?

Adam photo

Jestem programistą z Płocka. Pasjonuję się programowaniem od dziecka. Pierwsze linie kodu przepisywałem z czasopisma “Bajtek” na Commodore 64.

Po szkole średniej postanowiłem iść jednak innymi drogami. Pragnąłem zostać żołnierzem, więc ukończyłem studia licencjackie na kierunku Polityka Bezpieczeństwa Państwa, a następnie studia magisterskie na kierunku Administracji w Stanach Nadzwyczajnych i studia podyplomowe Ochrona Informacji Niejawnych i Wiadomości Prawnie Chronionych.

Finalnie w 2012 roku zostałem jednak przedsiębiorcą w sektorze handlowo-usługowym. Ukończyłem kurs przedsiębiorczości, a następnie powróciłem do kodowania i w latach 2013-2017 zdobyłem tytuł inżyniera nauk informatycznych. Moimi ulubionymi językami programowania są Java i Python, natomiast cały czas staram się poszerzać swoją wiedzę i w wolnych chwilach poznaję również TypeScript i Angulara.

Od 2017 roku zawodowo zajmuję się tworzeniem w języku Java aplikacji na komputery PC, internetowych i na platformę Android, natomiast hobbystycznie interesuję się programowaniem w języku Python procesorów jednoukładowych Arduino i Raspberry Pi.

Moim pierwszym komercyjnym projektem był “Levi’s Efficiency Calc” – kalkulator wydajności pracownika w fabryce ubrań Levi’s w Płocku na platformę Android.

Później byłem liderem zespołu, a także jednym z architektów i programistów pracujących nad projektem “Oczko” – elektroniczną kartą pacjenta i ewidencją wizyt dla lokalnego Centrum Optyczno – Okulistycznego.

W 2017 roku dołączyłem również jako konsultant do Findwise AB – gdzie byłem członkiem międzynarodowych zespołów wdrażających dla klientów korporacyjnych systemy wyszukujące, a także pomagałem rozwijać ich flagowy produkt – platformę i3.

W 2019 roku przeprowadziłem się do Warszawy gdzie podjąłem pracę w Ośrodku Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego,  gdzie przygotowujemy systemy informatyczne dla Narodowego Centrum Nauki w Krakowie.

W międzyczasie założyłem 2 startupy – Windsor Consulting i Pingwiny Ninja.

W Windsor Consulting wykorzystuję zdobytą wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania biznesem, finansach i programowania w pomaganiu młodym i początkującym przedsiębiorcom rozwijać ich firmy. Kodujemy również nasze autorskie projekty, które wkrótce zostaną upublicznione.

Pingwiny Ninja to zespół utalentowanych ludzi zajmujących się marketingiem graficznym firm.

W wolnej chwili lubię pływać, programować gdyż to nieustannie jest i będzie moją pasją, czytać, uczyć się nowych rzeczy, a że również jestem niespełnionym żołnierzem to wszelkie gry taktyczne i strategiczne zarówno przed monitorem jak i w lesie. 😉

pl_PLPolski